Nõuanded paruka kandmiseks ja hooldamiseks.

Kammi parukat peale igat kandmiskorda, alusta juuste otstest ning õrnalt hõreda kammi või harjaga kammides liigu ülespoole.
Pikkade juuste korral kasuta pihustatavat hooldusvahendit, see eemaldab ka staatilise elektri ja annab juustele sära tagasi. Parukas säilitam enda värskuse kauem.
Kanna parukat puhastel ja kuivadel juustel, siis ei pea seda nii tihti pesema.
Kui kannad parukat iga päev, siis on soovitav seda pesta iga kahe nädala tagant. Pesemise vajadus sõltub ka ilmastikust, viimistlusvahenditest jne.
Ole ettevaatlik ahjuukse või nõudepesumasina ukse avamisel, sealt tulev kuumus võib parukat kahjustada. Samuti grillimisel või kamina ees.

Pesemine

Enne pesemist kammi parukas õrnalt läbi.
Täida kauss külma veega (nii palju, et see paruka täielikult kataks). Ära kunagi kasuta kuuma vett, see rikub paruka ära.
Sega vette lusikatäis parukashampooni ja pane parukas sisse.
Hoia parukat vees umbes 10 minutit ja seejärel liiguta seda õrnalt (nagu lõnga pestes), ära kunagi hõõru. Kui parukal on meiki, siis eemalda see seebi ja vana hambaharjaga, kuid ole ettevaatlik, et juukseid välja ei sikutaks.
Peale pesemist shampoonivees, loputa parukas puhtas vees ning lase liigsel veel maha voolata. Ära vääna!
Sega külma vette lusikatäis parukatele mõeldud palsamit ning aseta parukas sellesse 10-ks minutiks.
Palsamit ei ole vaja välja loputada. Lase lihtsal liigsel veel maha voolata ja pane parukas rätile kuivama, soovi korral võid kergelt rätiga tupsutada. Ära vääna!
Lase parukal õhu käes loomulikult kuivada. Kui sul on parukaalus, siis aseta sellele.

Hoiatused!

Ära kuivata päikese käes ega radiaatori või ahju lähedal.
Ära kuivata fööniga ega ürita kasutada lokitange (neist pole mingit abi), Kuumus rikub paruka.
Kammi, kui parukas on täielikult kuiv. Mitte kunagi ära kammi märga parukat!
Kui soovid kasutada juukselakki, siis ainult spetsiaalselt kunstjuuksele mõeldud toodet. See ei riku juuksekiudu ja on vees lahustuv.